Aktualności, Strona 2

CeMAT  Hannover 2014

CeMAT Hannover 2014

2014-05-23

W dniach 19-23 maja firma HEUTE prezentowała najnowsze, innowacyjne produkty i przełomowe rozwiązania branżowe. Do nich należy miedzy innymi systemy mat przejazdowych ProfilGate. Maty przejazdowe specjalnie skonstruowane na potrzeby przemysłu zabezpieczają powierzchnie magazynowo – produkcyjna przed przedostawaniem się zanieczyszczeń. Ogromny światowy sukces opatentowanych mat przejazdowych ProfilGate pokazuje skale problemu przenoszenia zanieczyszczeń na produkcje na kołach wózków widłowych.
ISSA/INTERCLEAN Amsterdam 2014

ISSA/INTERCLEAN Amsterdam 2014

2014-05-09

W dniach 6-9 maja firma HEUTE prezentowała ProfilGate – maty przejazdowe oraz maszyny czyszczące obuwie robocze do zastosowania w przemyśle. Zainteresowanie systemem czyszczenia kół w wózkach transportowych ze strony sektora profesjonalnego utrzymania czystości było ogromne. Światowy sukces opatentowanych mat przejazdowych ProfilGate pokazuje skale problemu przenoszenia zanieczyszczeń na produkcje na kołach wózków widłowych.
Pył: małe cząsteczki, duży problem...

Pył: małe cząsteczki, duży problem...

2013-12-02

Czy zauważyłeś, jak szybko gromadzi się pył w Twoim magazynie? Uwaga: ta cienka warstwa pyłu jest oznaką dużo większego problemu, którego przyczyną jest Twój wózek widłowy.

Pył sprawia, że praca staje się nieprzyjemna, ale jest również szkodliwy dla przechowywanych towarów, szczególnie w branżach, w których ważna jest higiena, np. w przemyśle spożywczym. W innych branżach, choćby w przemyśle papierniczym, pył powstaje w procesie produkcji.

Pył, który pokrywa półki, produkty i odzież, nie dostał się do Twoich płuc, jest więc tylko częścią problemu.

Poważne zagrożenie dla zdrowia

Pył jest przyczyną dyskomfortu i szkód, może też wywoływać poważne problemy zdrowotne u pracowników,. m.in. astmę, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i inne, znacznie poważniejsze choroby.

W większości krajów obowiązują maksymalne dopuszczalne stężenia pyłu w powietrzu, które mają służyć ochronie pracowników. W Wielkiej Brytanii maksymalna ilość pyłu w pomieszczeniu o powierzchni 1 m2 odpowiada wielkością monecie pięciopensowej. W niektórych branżach, związanych m.in. z obróbką drewna i produkcją materiałów budowlanych, zagrożenie jest szczególnie poważne.

Niestety większość cząsteczek jest o wiele za mała, by można je było zobaczyć gołym okiem. Dlatego trudno określić, ile pyłu unosi się w danym momencie w powietrzu.

Silniki wózków widłowych: efekt cyklonu

Efekt cyklonu

Co to ma wspólnego z wózkami widłowymi?

Ogólnie rzecz ujmując, silniki wózków widłowych nie wytwarzają pyłu - silniki na gaz z trójfunkcyjnymi katalizatorami nie wytwarzają nawet sadzy. Problemem jest sposób, w jaki wózki widłowe rozprowadzają pył.

Szybko poruszające się części silnika wywołują efekt cyklonu, który wykorzystano w konstrukcji odkurzaczy, a dzięki któremu odkurzacz zasysa pył i kurz z podłogi. Jednak w przeciwieństwie do odkurzaczy, w przypadku wózków widłowych cząsteczki nie są magazynowane, ale rozpraszane w powietrzu.

Każde użycie wózka bezpośrednio zwiększa stężenie pyłu w powietrzu, co ujemnie wpływa na stan przechowywanego towaru, a także zdrowie pracowników.

Rozwiązanie jest proste

Eksperci, łącznie z brytyjskim Urzędem ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Pracy, potwierdzą, że najlepszym sposobem walki z pyłem jest utrzymywanie odpowiedniej czystości oraz unikanie czynności, które wzbijają osadzony pył.

Osłona silnika

W przypadku wózków widłowych można zastosować specjalną osłonę silnika z przymocowanymi wnękami na tylne koła. Instalacja fizycznej bariery pod wózkiem zapobiega zassaniu pyłu i kurzu do silnika i ich rozpylaniu do otoczenia, zwłaszcza jeżeli dodatkowo przymocowano do niej wnęki na koła. Taką ochronę może zastosować w większości wózków, a w niektórych - jak Mitsubishi GRENDIA – ochrona tego typu znajduje nawet w standardowym wyposażeniu.

Jest to bardzo proste rozwiązanie małego, ale istotnego problemu.

Pył w miejscu pracy: fakty...

Pył składa się głównie z komórek skóry, włosów, włókien tekstylnych, pyłków roślin i gleby. W niektórych zakładach pracy w pyle można wykryć też cząstki papieru, drewna lub materiałów budowlanych.

Pył jest drobny. Cząsteczki pyłu są zazwyczaj mniejsze niż 10 mikronów, czyli o wiele za małe, by można je było zobaczyć gołym okiem. Z tego względu bardzo trudno określić ilość pyłu unoszącego się w powietrzu.

Pył może być niebezpieczny. Ze względu na to, że cząsteczki pyłu są tak małe, osadzają się w płucach i mogą wywoływać choroby układu oddechowego.

Swędzenie oczu lub nosa może być oznaką tego, że pył wywołuje reakcję alergiczną, która grozi rozwojem astmy.

Wózki widłowe powinny być wyposażone w osłony silnika, co zapobiega wciąganiu pyłu z podłogi i rozpraszaniu pyłu w otoczeniu.

Konkretne działania

·Przeprowadź ocenę zagrożeń

·Zabezpiecz wjazd matami przejazdowymi ProfilGate®

·Porozmawiaj o ochronie przeciwpyłowej z lokalnym dystrybutorem wózków widłowych

http://www.warehouse-monitor.pl/index.php/rynek/bezpieczenstwo/1796-py-w-magazynie-mae-czsteczki-duy-problem-

Gość Biznesowy wraca do Hotelu, który dba o jego wygląd

Gość Biznesowy wraca do Hotelu, który dba o jego wygląd

2013-11-26

Tekst pobrano :http://nowosci.gastrona.pl/art/Gosc_Biznesowy_wraca_do_Hotelu_ktory_dba_o_jego_wyglad,10981.html

Kiedy zdecydujesz się zadbać o wygląd Gości Biznesowych, a przy tym również poprawisz im samopoczucie związane z ich wyglądem - odejdź na moment i spójrz na to z boku, a już niedługo twoi Goście będą ci wdzięczni i zrewanżują się lojalnością.

Często zapominamy, dlaczego Gość Biznesowy śpi w naszym mieście. Przyjechał do nas dlatego, że rano będzie miał spotkanie biznesowe i to jest główny powód i cel jego pobytu. Spotkanie jest dla Gościa sprawą priorytetową i prócz starannego przygotowania do niego musi zadbać również o swój Elegancki Biznesowy Wygląd.

Dlaczego tylko najlepsze Hotele rozumieją potrzeby Gości Biznesowych?

Każdego dnia ktoś rano wybiega spiesząc się na spotkanie, a w pośpiechu zapomina o tym, że jego obuwie powinno lśnić. Zapomniał lub co częściej, nie lubi monotonnej pracypucybuta. Zresztą jak ma wyczyścić obuwie w pokoju? Tym malutkimczyścikiem?

Ludzie nie lubią gdy Hotele przymuszają ich do pracy ręcznegopucybutai narażają ich na pobrudzenie dłoni i ubrań. Wielu ludzi mówi –Kochamymaszyny do czyszczenia obuwia- zawsze z nich w biurze i hotelu korzystamy. Są też tacy, którzy twierdzą –Nigdy nie zatrzymuję się w miejscu, gdzie nie mają maszyny, która naprawdę wyczyści, a przede wszystkim wypoleruje moje buty.

Czasami o powrocie Gościa do naszego Hotelu decydują drobiazgi, między innymi brak możliwości komfortowego zadbania o wygląd swojego obuwia. Dlaczego odsyłamy go do konkurencji zamiast zadbać o jego potrzeby?

Często Właściciele starszych Hoteli – odpowiadają – mamy maszynę, nikt z niej nie korzysta. Okazuje się, że maszyna jest tak schowana, aby swym wyglądem nie przerażała Gości – jest brudna, bez pasty, głośno pracuje silnik, a zamiast szczotek obracają się plastikowe wytarte rolki. Dodatkowo to chińska maszynka użytku domowego nie posiadająca certyfikatu CE, a nie hotelowe wyposażenie.

Testy doskonale pokazują jak dużym zainteresowaniem Gości i Pracowników Hotelu cieszą się maszyny.

Atrakcja? Coś nowego? z pewnością tak, lecz dla Gości to standard i wymóg obowiązkowy. Nasz Gość Biznesowy zna ją doskonale i jest do niej przyzwyczajony, gdyż w pracy korzysta z niej codziennie.

Niektóre Hotele nie decydują się na zakup profesjonalnej maszyny ze względu na ich cenę lub co gorsze kupują maszynkę do użytku domowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Hoteli wspólnie stworzyliśmy programSHINE & GO.

Program ten polega na korzystaniu przez obiekty noclegowo/konferencyjne z czterech najlepszych na świecie modeli maszyn firmyHEUTE. W ramach niewielkiego miesięcznego czynszu, co 12 tygodni następuje w hotelu zamiana maszyny, na czystą z uzupełnionym bezbarwnym, naturalnym kremem polerującym.

Dziś, dzięki programowiSHINE & GO, praktycznie każdy obiekt zajmujący się turystyką biznesową i konferencyjną może sprawić, aby Goście nie czuli się zażenowani z powodu nieestetycznie wyglądającego obuwia.

Strona Poprzednia 1 2 3 ... 16 Strona Następna