FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy pomysłodawcą programu SHINE & GO, który ma na celu dzierżawienie maszyn do czyszczenia obuwia. Program SHINE & GO połączony jest z serwisem najskuteczniejszych i najpraktyczniejszych 4 modeli maszyn. Co 12 tygodni wymieniamy maszynę na nową wraz z pastą. Szczegóły programu na stronie: http://shinego.pl/

Tak, maszyny domowe/biurowe/hotelowe i niektóre przemysłowe – 230 V, natomiast duże rozwiązania przemysłowe – siła 380 V.

Tak, środkowa szczotka z końskiego włosia. Natomiast musi być zachowana zasada przez użytkowników, że służy ona tylko i wyłącznie do czyszczenia zamszu w przeciwnym razie bród i piasek, który pozostanie na szczotce, zostanie wtarty w obuwie.

Producentem pasty jest firma Erdal www.erdal.de. Do produkcji pasty używa się naturalnych, ekologicznych składników co powoduje, że skóra butów wygląda dużo ładniej, a one służą nam min. 2 razy dłużej. Posiadamy dwa rodzaje pasty w płynie – bezbarwna i czarna.

Działa na podobnej zasadzie jak dezodorant w kulce. Po przyciśnięciu butem kulka w dozowniku się obraca, uwalniając odpowiednia ilość płynnej pasty.

HEUTE od początku swojej produkcji używa tylko naturalnych materiałów. I tak szczotka do wstępnego czyszczenia z brudu, kurzu, soli po śniegu … wykonana jest z końskiego włosia. Mamy 100% pewność, że najbardziej delikatnemu obuwiu nie stanie się żadna krzywda. Natomiast szczotki polerujące wykonane są w 100% z wełny antystatycznej, przez co polerowanie jest najbardziej efektywne, pasta jest idealnie wchłaniana, nie rozchlapując się, jak to ma miejsce w szczotce z nylonu. Antystatyczność wełny powoduję, że po wypolerowaniu buty nie przyciągają kurzu, jak ma to miejsce przy ręcznym czyszczeniu i są idealnie zapastowane przez cały dzień.

Urządzenia wyposażone są w bardzo oszczędne elektryczne silniki w pobór prądu to 1/10 zwykłej suszarki, czyli 130 Watt.

36 miesięcy urządzenia, domowe, biurowe i hotelowe natomiast maszyny przemysłowe objęte są 24- miesięczną gwarancją.

Każda maszyna HEUTE jest zrobiona w niemieckiej fabryce w Solingen w Zagłębiu Ruhry.

Klasyczne urządzenie jest wielkości odkurzacza.

Urządzenia są sprzedawane praktycznie we wszystkich krajach świata i posiadają wszystkie międzynarodowe certyfikaty nie tylko europejskie.

Szczotki z wełny antystatycznej doskonale rozprowadzają past, przez co nie rozchlapuje się ona dookoła, jak to ma miejsce przy szczotkach słabej jakości. Dodatkowo siła odśrodkowa oddziałującą na szczotki powoduje, że cały brud gromadzi się wewnątrz maszyny.

Tak, mamy maszyny przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Nasze maszyny są używane w sanatoriach i domach opieki. Jako jedyna firma na świecie produkujemy maszynę z drążkiem zakończonym włącznikiem, przez co osoba na wózku może użyć rąk do załączenia maszyny, a starsze osoby mogą się na nim oprzeć.

Cichy elektryczny silnik jest praktycznie bezszelestny, a ciężka obudowa nie wprawia maszyny w wibracje, jak to się dzieje z lekkimi maszynkami.

Każdy model maszyny posiada nieruchome szczotki do czyszczenia podeszew. Natomiast jest szereg modeli, poczynając od Solamat 90, które mają zastosowanie w przemyśle gdzie szczotki poruszają się przeciwbieżnie, co powoduje bardzo dokładne oczyszczenie spodów obuwia.

Maszyna może być w dowolnym kolorze z palety RAL.

Każda z maszyn posiada specjalną jasną szczotkę do polerowania białych butów oraz bezbarwną pastę.

HEUTE jako jedyna firma na świecie skonstruowała takie urządzenie , które równie sprawnie pracuje przy + 40°C jak i – 40°C. Maszyna to model Politec 5 Polar.

Jest to zależne od modelu – domowe maszyny zaczynają się od 11 kg, a na kilkuset kilogramach kończąc w przypadku rozwiązań przemysłowych.

TAK, maszyny, które posiadaj skrzynię, a więc miejsce na montaż wyrzutnika oraz pojemnika na pieniądze mogą być fabrycznie wyposażone w system vendingowy.

TAK – posiadamy maszyny z ekranem LCD do 27 ‘’, podświetlanymi displayami do ekspozycji wydruków reklamowych oraz z logo firmy wycinanymi laserowo i podświetlanymi.

Maszyny są konstruowane tak, aby można je adaptować do każdego rodzaj wnętrza. Nowoczesnym design jak również tradycyjny kształt maszyn jest pokryty 24 karatowym złotem, delikatną skórą, każdym rodzajem drewna, chromem, stalą nierdzewną, farbą proszkową w dowolnym kolorze z palety RAL.

W zależności od modelu maszyny kosztują od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Szczegółowy cennik wybranych modeli wysyłamy na życzenie zainteresowanych daną grupą produktów.

Zapraszamy do salonu pokazowego w Warszawie przy ul. Wałowickiej 19 A lub nasz Przedstawiciel odwiedzi Państwa w siedzibie Waszej firmy i dobierze najpraktyczniejsze rozwiązanie.

HEUTE używa naturalnych materiałów do produkcji szczotek tzw. wełny i końskiego włosia przez, co od kilkunastu lat nie mieliśmy przypadku zniszczenia obuwia, tak jak to ma miejsce przy użyciu szczotek nylonowych. Oczywiście trzeba pamiętać wymianie zużytych szczotek, aby nie obcierać skórą buta o drewniany wałek.

TAK, pod warunkiem, że są to np. białe skórzane buty tenisowe.

TAK, maszyny sprawdzają się idealnie na kortach tenisowych i polach golfowych jak i w szatniach piłkarzy nożnych. Zarówno oczyszczanie maczki z kortu czy trawy w korka jak i dbanie o nienaganny wygląd wierzchniej części obuwia jest bardzo skuteczne, szybkie i trwałe.

Wynajem maszyn

Serwis maszyn

Szukasz idealnego rozwiązania dla Twojej firmy?

Zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu maszyn czyszczących obuwie SHINE&GO!