Gentleman

Prawdziwego dżentelmena poznajemy na przykład po czystych, wypolerowanych butach, które świadczą nie tylko o dobrych manierach, lecz także o statusie społecznym. Zadbany but jest jak zadbany samochód – wygląda ładnie i, jeśli się o niego troszczymy, służy nam długo i z oddaniem.

Aby jednak czynności związane z prostymi zabiegami pielęgnacyjnymi ograniczyć do minimum, powstała firma, która zadbała o to, by samo czyszczenie nic było skomplikowane. W roku 1905 w Niemczech założono firmę A&W Heute, z myślą o sprzęcie, zaspokajającym potrzeby właścicieli obuwia. Kiedy przedsiębiorstwo wprowadziło swoje produkty na rynek chiński, nie obyło się bez nieporozumień. Chinki bowiem, widząc maszyny, zdejmowały buty i podkładały stopy w prze­ konaniu, że jest to urządzenie do masażu… W 1945 roku po­ wstała pierwsza hotelowa maszyna do czyszczenia obuwia, któ­ ra w krótkim czasie podbiła rynek masowego odbiorcy. Firma z czasem zadbała o to, by w wachlarzu jej produktów nie zabrakło niczego – od praktycznej maszyny do domowego czyszczenia butów i małych, ekskluzywnych maszyn hotelowych, aż po produkty czyszczące, dostosowane do celów przemysłowych. Ponad stuletnia tradycja zobowiązuje, dlatego wszyst­ kie urządzenia są najwyższej jakości, dostosowane do indywidualnych wymogów klienta. Poza swoimi właściwościami użytkowymi, odznaczają się także nowoczesnym, designerskim wyglądem. Sprzedawane są w ponad 40 krajach świata.

Specjalna linia ProLine to maszyny do czyszczenia i pole­ rowania obuwia, przeznaczone do ciągłej pracy w hotelach, biurach i budynkach administracji publicznej. Ich znakiem rozpoznawczym jesl wytrzymała, stalowa lub drewniana obudowa, odporna nawet na najbardziej ekstremalne traktowa­ nie. Maszyny wyposażone są w bardzo szerokie szczotki z we­ łny, które w połączeniu ze specjalną pastą do czyszczenia zapewniają najlepszą ochronę butów, wykonanych nawet z naj­ delikatniejszej skóry. Produkty A&W Heute objęte są trzylet­ nią gwarancją i spełniają wymogi jakości produktów niemiec­ kich. Posiadają bezpośredni napęd, nie wymagają konserwacji, pracują niemal bezgłośnie, wyposażone są w specjalne podaj­ niki na pastę, są solidnie wykonanie i mają elegancki wygląd.

Niezawodność tych urządzeń polega na znacznym ułatwieniu i skróceniu procesu czyszczenia i polerowania obuwia, za­ pewniając tym samym ich użytkownikom dobre samopoczucie i estetyczny wygląd butów.

„Gentleman” Nr 1, luty 2004, str. 78