Jak Hotele dbają o wygląd Gości

Czyste buty w hotelu
Eleganckiego człowieka poznaje się po butach. Dlatego hotele, szczególnie te nastawione na gości biznesowych i konferencyjnych, nie mogą obejść się bez urządzeń do czyszczenia obuwia. Ale muszą to być maszyny, które rzeczywiście czyszczą i polerują, a nie rozmazują brud.

Maszyny czyszcząco-polerujące obuwie kojarzyły się do niedawna głównie z hotelami wyższych kategorii. Jednak coraz częściej pojawiają się też w obiektach 3-, a nawet 2-gwiazdkowych, choćby dlatego, że pozwalają one zabezpieczyć hotel przed wnoszeniem brudu, piachu czy błota, a na rynku dostępnych jest wiele modeli maszyn wykonanych z różnego rodzaju materiałów (aluminium, stali nierdzewnej, drewna), które cenowo można dopasować do możliwości różnych obiektów. Takie udogodnienie stosunkowo niewielkim kosztem podnosi prestiż obiektu i stwarza wrażenie ekskluzywności.

Ile maszyn w hotelu…

Najlepsze urządzenia mają szczotki do czyszczenia obuwia z prawdziwego końskiego włosia i z wełny antystatycznej. Takie maszyny muszą pasować designem, kolorem i materiałem wykończeniowym do wnętrza, w którym mają stanąć, a wybór na rynku jest duży: od nowoczesnych kształtów na rustykalnych wariacjach kończąc. O jednej podstawowej zasadzie trzeba pamiętać: nie można kupować małych maszynek domowych, bo przeznaczone one są do użytkowania przez kilka osób maksymalnie kilka razy dziennie, a nie do kilkudziesięcio pokojowego hotelu, gdzie są wykorzystywane o wiele częściej. Taki zakup szybko okaże się, nomen omen, wyrzuceniem pieniędzy w błoto, bo maszyna szybko zatraci swoje właściwości, a goście zaczną się skarżyć, że „nie czyści”, a co gorsza, że niszczy […]

http://www.e-hotelarz.pl/mht/artykul/17015/czyste-buty-w-hotelu.html

Zestaw do pielegnacji obuwia