ProfilGate – utrzymanie czystości na produkcji i w magazynie

Utrzymanie czystości w halach produkcyjnych i powierzchniach magazynowych to nie lada wyzwanie. Zasady BHP określają normy, jakie musi spełniać każdy zakład pracy, by był bezpieczny. Nadal, mimo ogromnych starań, brak czystości i porządku w ciągach transportowych oraz komunikacyjnych, a także zabrudzenie dróg wewnątrz magazynów i hal, są najczęściej spotykanymi nieprawidłowościami, jakie występują w obiektach logistycznych. Jak można zwalczyć brud i czy w ogóle jest to możliwe?

… Urządzenia czyszczące

Ostatnią spotykaną możliwością jest wykorzystanie urządzeń czyszczących. Oczywiście na rynku dostępnych jest ich wiele, możemy wybierać pośród maszyn do posadzek, przemysłowych odkurzaczy czy automatów szorująco – zbierających. Wszystkie one w jakimś stopniu są skuteczne, ale są również drogie, w porównaniu choćby z usługami firm zewnętrznych.

Warto jednak pomyśleć o systemie, który zatrzymuje brud przed magazynem czy halą. Takie rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze. Dobrze zatem zamontować ProfilGate – kratownicę ze szczotkami, ustawionymi pod kątem 45 stopni. Podczas najazdu na nie kołami czy rolkami wózków i innych pojazdów, wjeżdżających do wewnątrz, zamontowane szczotki, wymiatają z opon zanieczyszczenia – zarówno piasek, jak i kurz czy odpadki. Plusów wydaje się być więcej niż w przypadku pozostałych metod. Wnoszenie brudu zostaje zminimalizowane, dzięki czemu wystarczy jeden lub dwóch pracowników sprzątających, którzy jedynie będą kontrolować tworzenie się niewielkich ilości kurzu. Wówczas zanieczyszczenia wewnątrz pojawiają się znacznie rzadziej, będąc tym samym łatwymi do opanowania. Co ważne, dzięki systemowi zwiększa się bezpieczeństwo pracy, aspekt, od którego zaczynamy tak naprawdę troskę o czystość. Dla wielu, sporym minusem może być koszt. Nie da się ukryć, że za system trzeba zapłacić z góry, nie jak w przypadku pracowników czy firm sprzątających co miesiąc po trochu. „Jest to inwestycja trwała, która pozwoli przez lata zatrzymywać zanieczyszczenia przed magazynem. Przez pojawienie się ProfilGate w budynku, firma zaoszczędzi mnóstwo pieniędzy, chociażby na dodatkowych maszynach i pracownikach, których musi obecnie opłacać. W efekcie inwestycja choć jednorazowa, na przestrzeni lat prezentuje się dużo taniej i atrakcyjniej niż inne przedsięwzięcia, jakich podejmują się firmy w trosce o czystość” – zapewnia Pan Marcin Pawlak Prezes Zarządu firmy HEUTE Service.

Nie ulega wątpliwości, że idea zatrzymywania brudu przed wnętrzem jest skuteczna. Jednak nadal pozostają szafki, regały i półki, jakie nie zostaną oczyszczone. Pamiętajmy jednak, że ograniczenie wprowadzanego brudu, ograniczy również brud na meblach przemysłowych, których pielęgnacja będzie wyłącznie formalnością. Gdy wraz z wózkami i podeszwami brud nie dostanie się do środka, walka z nieczystościami przestanie być batalią, a stanie się jedynie regularnym ścieraniem kurzu, jakiego doświadczamy także we własnych domach.

Zakup bez ryzyka

Pozostaje jednak nadal pytanie, co jeśli system się nie sprawdzi, a my zainwestujemy dużo pieniędzy? Jak podkreśla Marcin Pawlak z firmy HEUTE Service, system można bezpłatnie wypróbować, tak więc zakup bez gwarancji skuteczności, nie wchodzi w grę. Czystość to nie tylko estetyka i komfort pracy. W logistyce, jak również w innych branżach, czystość warunkuje bezpieczeństwo miejsca, w którym się znajdujemy. Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze miejsce pracy. Choć żaden z podanych sposobów nie sprawi, że brud przestanie istnieć, to na pewno w znaczącym stopniu, pomoże Państwu utrzymać porządek w firmie.

Więcej informacji o systemie ProfilGate: http://www.profilgate.pl/

Cały artykuł w portalu www.dobralogistyka.pl:

http://www.dobralogistyka.pl/sposoby-na-utrzymanie-czystosci-w-halach-magazynowych,aktualnosci,4044

Prezentacja czyszczenia maszyn