Kosze bezdotykowe

Inteligentne kosze bezdotykowe

Kiedy chcesz wyrzucić odpadki normalnie musisz dotykać pokrywy kosza albo ją otwierać za pomocą nożnego przycisku. Czyli trzeba dotykać pojemnika z odpadami albo ręką albo nogą. Na szczęście firma NINE STARS po długoletnich badaniach wynalazła i wprowadziła na rynek inteligentny kosz otwierany i zamykany poprzez mechanizm uruchamiany źródłem czujnika podczerwieni. Teraz możemy wyrzucać odpadki nie dotykając kosza, który jest zwykle siedliskiem wielu bakterii. Jeśli nie chcesz się zarazić pałeczką okrężnicy EHEC, szczep E. coli, gronkowcem, salmonellom, ptasią czy świńską grypą i wieloma groźnymi chorobami XXI w. miedzy innymi korzystaj z bezdotykowych i higienicznych rozwiazań jakim jest pokrywa kosza otwierana na podczerwień.

W momencie zbliżenia dłoni albo innych obiektów w odległości ok. 10 cm nad czujnik podczerwieni, umieszczony z przodu pokrywy kosza, kosz otworzy się automatycznie oraz zamknie się po wrzuceniu odpadków do jego wnętrza.

Ten innowacyjny system zawiera elektroniczny czujnik podczerwieni, który wyzwala impuls otwierający/zamykający pokrywę produkowanych przez NINE STARS pojemników. Jest to wysokiej jakości, nowoczesny technologicznie produkt. Wyprodukowany z komponentów plastikowych (pokrywa) oraz stali nierdzewnej (pojemnik kosza) albo tylko z plastiku (pojemniki na odpady medyczne). Pojemniki są wyposażone w specjalne pierścienie podtrzymujące plastikowe worki na śmieci, które gwarantują estetyczny wygląd pojemnika. Nasz produkt jest zaawansowany technologicznie i gwarantuje bardzo niski pobór energii.

Działanie:

Dioda pulsuje średnio co 6 sekund – kosz na śmieci jest gotowy do pracy;

Kiedy pokrywa otwiera się automatycznie – dioda świeci na zielono;

Kiedy pokrywa zamyka się automatycznie – dioda świeci na czerwono;

Kiedy pokrywa jest otwierana na stałe ręcznie, poprzez naciśnięcie przycisku „OPEN”, dioda mryga na zielono co 6 sekund;

Kiedy baterie są bliskie wyczerpania dioda mryga na żółto co 6 sekund.

Montaż baterii:

Podnieś pokrywę kosza na śmieci;

Na dolnej części pokrywy znajdziesz pojemniki na baterie, do których należy załadować po dwie sztuki baterii R-20;

Baterie alkaliczne zapewniają prawidłowe funkcjonowanie kosza przez 2 lata przy założeniu otwierania/zamykania pokrywy kosza 20 razy dziennie;

Jak używać:

Nie myć pokrywy pojemnika bieżącą wodą, ponieważ jest to urządzenie elektroniczne;

Nie naciskać rękami na otwartą pokrywę pojemnika – kosz otwiera się i zamyka BEZDOTYKOWO!;

Jeżeli pokrywa nie otwiera się prawidłowo należy sprawdzić czy baterie nie uległy uszkodzeniu (wylaniu);

Czujnik podczerwieni nie powinien być poddany na bezpośrednią, ciągłą ekspozycję światła słonecznego;

Worek należy założyć w następujący sposób: najpierw przełożyć worek na śmieci przez pierścień a następnie zamontować pierścień w pojemniku kosza na śmieci. W ten sposób worek nie będzie wystawał na zewnątrz, poza pojemnik kosza (efekt estetyczny);

Wyrzucając śmieci zbliż dłoń w okolice sensora podczerwieni (odległość ok. 10 cm). Klapa pojemnika otworzy się w przeciągu 0,5 sekundy i następnie zamknie się automatycznie po upływie 3 sekund po wyrzuceniu odpadków do pojemnika oraz odsunięciu dłoni z pola sensora podczerwieni;

Jeżeli naciśniesz przycisk „OPEN” pokrywa otworzy się automatycznie i nie zamknie się do momentu naciśnięcia przycisku „CLOSE”. Ta funkcja służy do stałego otwarcia pojemnika w sytuacji ciągłego wyrzucania odpadków; (Ta funkcja nie dotyczy modeli: DZT 8-1c, DZT 12-18, DZT 12-9 sprzedawanych osobno, jak również w zestawie typu COMBO.)

Bogaty asortyment koszy sprawia, że doskonale sprawdzają się:

  • w szpitalach i punktach usług medycznych
  • w gabinetach odnowy biologicznej, kosmetycznych, fryzjerskich itp.
  • w szkołach, biurach, urzędach
  • na stacjach benzynowych
  • w restauracjach
  • w domu
  • w każdym innym miejscu

Oryginalność produktu polega na wysokiej jakości surowca z jakiej pojemnik jest wykonany oraz na zautomatyzowaniu pokrywy kosza.
Klapa pojemnika otwiera się samoistnie, dzięki wbudowanego czujnikowi podczerwieni reagującemu na ruch, co zapewnia większy niż dotychczas komfort i higienę użytkowania. Istnieje także możliwość otwierania pokrywy przy pomocy ręcznego przycisku.

Certyfikaty:

Szukasz idealnego rozwiązania dla Twojej firmy?

Zapoznaj się z naszą ofertą wynajmu maszyn czyszczących obuwie SHINE&GO!